T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ZONGULDAK / ALAPLI - Alaplı Anadolu İmam Hatip Lisesi

Haberler

Ock

Ara

    17-25  Aralık Dünya Arapça Haftası münasebetiyle okulumuz öğretmenleri Sedat DOĞRU,Nihal YILMAZ,Nagihan ÇAKIR, Şendoğan KOÇAK ve öğrencilerimizin katkıllarıyla kutlama programı düzenledik.

Ara

          Namaz Platformu üyelerinden İlahiyatçı Hocamız Abdülhamit KAHRAMAN  ENSAR VAKFI´nın katkılarıyla Alaplı Belediye Kültür Merkezi´nde (Eski Tansa Üstü) 24 Aralık Perşembe günü saat 11:00 de okulumuz öğrencilerine "Namaz"konulu konferans verdi.

Ara

Alaplı Öğrenci Meclis Başkanlığına okulumuz 11. sınıf öğrencisi Adil KANDEMİR seçildi.

Kas

          24 Kasım Öğretmenler Günü okulumuzda yapılan törenle kutlandı

Haz

Alaplı Anadolu İmam Hatip Lisesi Mensupları ve Mezunları Derneği kısa adıyla ALİMDER  geleneksel hale getirmeyi amaçladığı mezunlar kahvaltısını 14/06/2015 tarihinde düzenledi. Kahvaltıya daha önce okulumuzda görev yapmış olan hocalarımız da teşrif ettiler ve mezunlarımızla hasret giderdiler. Dernek Başkanı Osman ODABAŞ geniş katılımdan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Osman ODABAŞ bu sene 2.’sini düzenlediğimiz mezunlar buluşması kahvaltısını geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz. Yaptığımız faaliyetlerle hem okulumuza ve öğrencilerimize yararlı olmak, hem de mezunlarımız arasındaki gönül birlikteliğini devam ettirmek temel amacımızdır” dedi.

Haz

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen, gençlerimize  kültürel yönden zengin çevre iller ile kendi il ve ilçelerinin tarihi ve kültürel değerlerini daha yakından tanıtmayı amaçlayan. “Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz” projesi kapsamında Amasra’yı gezdik . 06/06/2015 tarihinde düzenlediğimiz geziye 38 kız öğrencimiz katıldı. Gezide Çeşm-i Cihan, Kuşkayası Yol Anıtı, Amasra Kalesi gibi Amasra’nın tarihi ve doğal güzellikleri görme fırsatımız oldu. Öğrencilerimizin kültürel gelişimi açısından çok faydalı olan gezi için Gençlik ve Spor Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz. 

 

 

Haz

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen, gençlerimize  kültürel yönden zengin çevre iller ile kendi il ve ilçelerinin tarihi ve kültürel değerlerini daha yakından tanıtmayı amaçlayan. “Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz” projesi kapsamında Kastamonu’yu gezdik . 06/06/2015 tarihinde düzenlediğimiz geziye 38 kişi katıldı.

Haz

 

Okulumuz ile TUBİTAK arasında imzalanan protokol kapsamında TUBİTAK 4006 Bilim fuarı düzenledik. Fuarımızda öğretmenlerimizin rehberliğinde öğrencilerimiz tarafından hazırlanan 33 proje yer aldı.  02/06/2015 tarihinde okulumuzda gerçekleştirdiğimiz fuarımızda yer alan projeler misafirler tarafından beğenildi.  Bilim fuarımıza projeleri ile katılan öğrencilerimizi ve onlara rehberlik eden öğretmenlerimizi kutluyoruz.

 

May

 

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi kapsamında 6-7 Haziran 2015 tarihlerinde Erzurum’da yapılan 12. Dönem Türkiye Öğrenci Meclisi Özel Birleşimine katıldı. Erzurum Büyükşehir Beldiye Meclisinde gerçekleştirilen Özel Birleşime 81 ilin öğrenci  meclisi başkanları katıldı. Özel birleşimde öğrencimizin yaptığı 5 dakikalık konuşma dinleyenler tarafından beğenildi. 

May

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce düzenlenen Hutbe okuma yarışmasında il birincisi olan Batuhan YILDIRIM 08/05/2015 tarihinde Sinop’ta gerçekleştirilen Bölge finallerine Zonguldak’ı temsilen katıldı. Tarihi Sinop Alaattin Camii’nde gerçekleştirilen yarışmaya 10 ilden toplam 11 okul katıldı.  

Nis

Bu yıl okulumuzun koordinatörlüğünde gerçekleştirilen İmam Hatip Liseleri arası hutbe okuma yarışması 15/04/2015 tarihinde Alaplı Merkez Camii’nde yapıldı. Yarışmada okulumuz öğrencisi Batuhan YILDIRIM il birincisi oldu.

Nis

Alaplı İmam Hatip Mensupları ve Mezunları  Derneği kısa adıyla ALİMDER’in  katkılarıyla okulumuz öğrencilerine başarı ve motivasyon semineri verildi.  Dünyanın ilk düşünce koçu, Türkiye’nin ilk aile koçu, ülkemizin motivasyon ve başarı seminerleri konusunda en önemli isimlerinden olan Münir ARIKAN tarafından verilen seminer öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi. 

Değerli hocamızın paylaşımları öğrencilerimiz ve okulumuz için çok önemliydi. Kendisine ve  seminerin düzenlenmesinde büyük katkıları olan ALİMDER başkan ve yönetim kurulu üyelerine idealist çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Nis

Arapça Şiir Okuma Yarışmasında  öğrencimiz Seçil AYAS il ikincisi oldu.

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları İl Finalleri 04/04/2015 tarihinde Çaycuma’da  yapıldı. Zonguldak ilinden yedi İmam Hatip Lisesinin katıldığı bilgi yarışması iki grup halinde yapıldı. Birinci grupta Zonguldak Anadolu İmam Hatip Lisesi, Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ereğli Anadolu İmam Hatip Lisesi  ve okulumuz  yarıştı. Okulumuz gruptan birinci olarak finale kaldı. Daha sonra iki grubun il ikisi arasında yapılan finalde okulumuz il dördüncüsü oldu.

 

Mrt

18 Mart Çanakkale Zaferini Kutlama ve Şehitleri Anma İlçe Programı okulumuz  tarafından hazırlandı.  Program İlçe Kaymakamı, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı, protokol üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve halkın katılımıyla saat 10:00’da gerçekleştirildi. Programda Açılış konuşmasını  Okul Müdürümüz Dursun ADAR yaptı.  Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Sertaç AYAN’ın Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı Anadolu İmam Hatip Lisesi Tarih Öğretmeni Bülent ÖZTÜRK yaptı. Sinevizyon gösterisinin ardından resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Program Alaplı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin oynadığı “Çanakkale Geçilmez” adlı tiyatro gösterisinin ardından sona erdi.

 

Beğeniyle izlenen programda izleyiciler zaman zaman duygulu anlar yaşadı. Programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyor,  aziz şehitlerimizi bir kez daha minnetle şükranla yadediyoruz.