T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ZONGULDAK / ALAPLI - Alaplı Anadolu İmam Hatip Lisesi

Haberler

May

Okul Müdürümüz Dursun Adar Nisan ayında ders denetimleri için sınıflara ders ziyaretlerinde bulundu.

May

Okulumuzu ve çocuklarını ziyaret için gelen velilerimize çocukları ve öğretmenleriyle rahat görüşebilmelerini sağlamak amacıyla “veli kabul salonu” hazırlanmıştır.

May

 Okul Rehber öğretmenimiz Mesut KARAKAŞ 13.04.2017 tarihinde velilerimize yönelik “Anne-Baba Eğitim semineri” düzenledi. Alaplı Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak velilerimizin eğitim ve öğretimin ayrılmaz bir parçası olduklarına inanmakta ve bu anlayışla evin okula yakınlaşması ve değişen anne baba rolleri projesi çerçevesinde okulumuzda velilerimize yönelik seminer vermekteyiz.

 

Nis

TÜGVA (türkiye Gençlik Vakfı) ile M.E.B. arasındaki Değerler Eğitimi ve Sosyal Etkinlikler Protokolü kapsamında Yazar  Najla Tammy KEPLER okulumuz öğrencilerine konferans verdi.İyi yetiştirilmiş bir hristiyanken İslam ile müşerref olma sürecini anlatan yazar deneyimlerini öğrencilerimizle paylaştı.Konferans bitiminde Teksas´tan Hakikate Yolculuk kitabını imzaladı.Sayın Najla Tammy KEPLER´e değerli bilgilerini bizimle paylaştığı için çok teşekkür ederiz.

Nis

        Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen Genç Muhafızlar ”Hafızlık” ve Genç Bilal´ler “Ezan Okuma” yarışmaları bölge finalleri Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü himayesi ve Beşir Atalay Anadolu İHL ev sahipliğinde 09.04.217 Pazar günü 10.00-15.00 arası Nur Camii Külliyesi Konferans Salonu´nda gerçekleştirildi. 

Nis

Öğrencimiz Ahmet İslam BİLGİÇ "Kur´an´dan ilham alam merhametli insan"konulu tiyatro yazma yarışmasında mansiyon ödülüne layık görüldü."İslamda Adalet ve Merhamet" isimli tiyatro eseri ile dereceye giren öğrencimize ve danışman öğretmeni Engin GÜNEŞ´e ödülü 24 Mart 2016 cuma günü İstanbul Maltepe Orhangazi Anadolu İmam Hatip Lisesi´nde verildi.Öğrencimizi ve öğretmenimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Mrt

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen  Türkiye geneli ‘Genç Hatipler Minberde’ hutbe okuma yarışması Zonguldak il birincisi  öğrencimiz Ahmet İslam BİLGİÇ oldu.

Mrt

21/03/2017 tarihinde ALİMDER´in "Kariyer Günleri"kapsamında gerçekleştirdiği organizasyonla Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müşsaviri Sayın Mustafa KARLI okulumuz öğrencilerine konferans verdi.Kur´an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan konferansa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cevat ÇEVİK,Şube Müdürümüz Suat GÜNAY ve değerli ALİMDER yönetici ve üyleleri de katıldı.Mustafa KARLI ,İmam Hatip Liselerinin tarihçesi,İmam Hatipli olmanın sorumluluğu ve gelecek vizyonu hakkında değerli bilgilerini öğrencilerimizle paylaştı.Konferansın sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz hediyesini takdim ettikten sonra toplu fotoğraf çekimi yapılarak programa son verildi.Sayın Mustafa KARLI´ya ,katılımcılara ve bu tür organizasyonlarla bizi yalnız bırakmayan ALİMDER´e çok teşekkür ediyoruz.

Mrt

Okulumuz 12 Mart İstiklal Marşı´nın kabulü ve Mehmet Akif ERSOY´u Anma Günü münasebetiyle ilçe programı düzenledi.

Mrt

    9 Mart 2017 tarihinde Zonguldak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi´nde düzenlenen Genç Nidalar Kur´an-ı Kerimi Güzel okuma yarışmasına katılan öğrencimiz Nazlı COŞKUN üçüncü oldu.

    Öğrencimizi ve Zeynep Kiraz YILDIZ hocamızı tebrik eder,başarılarının devamını dileriz.

Mrt

 6/03/2017 Pazartesi günü ALİMDER´in katkılarıyla değerli hocamız İÜ Öğretim Görevlisi Gurbet ALTAY öğrencilerimize "İletişimin Pin Kodları" adlı seminer verdi.Değerlli bilgilerini öğrencilerimizle paylaşan hocamıza teşekkür ediyor,çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Mrt

  Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen Genç Sada Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma , Kur´an´ın Genç Muhafızları  ve Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışmalarının il finalleri Ereğli Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde  02/03/2017 tarihinde Ereğli Anadolu Otel´de yapıldı.

Mrt

Okulumuzda Sivil Savunma Günü etkinlikleri kapsamında 01/03/2017 tarihinde  deprem, tahliye ve yangın tatbikatları yapıldı.Alaplı İtfaiye ekiplerinin de katıldığı tatbikatta itfaiye yetkilileri deprem ve yangın anında ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında uygulamalı bir sunum gerçekleştirdi.Başta Alaplı İtfaiye Teşkilatı Personeli olmak üzere programda emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Ock

   20/01/2017 tarihiyle birlikte yarıyıl tatiline giren öğrencilerimiz bugün karnelerini aldılar.

Ock

 17/01/2017-19/01/2017 tarihleri arasında öğrencilerimizin 9.,10. ve 11. sınıf Kur´an-ı Kerim dersi kapsamında hazırladıkları AYET MAKETLERİ ve 10/A sınıfının düzenlediği EBRU sergileri yapıldı.